Ako sa vzdelávať pre okamžité € vďaka technikám multimiliardových firiem

ebookmartin18 názorov na “Ako sa vzdelávať pre okamžité € vďaka technikám multimiliardových firiem

 1. Peter Brazda

  dva dni dozadu som si stiahol Martinovu knihu a zhltol som ju na jedno prečítanie, otvorila mi oči k novým možnostiam. toto video na ebook skvele nadvazuje a už sa teším na dalsie

 2. Paulína Halušková

  MEGA kniha!
  fakt pomohlo 🙂 konečne viem, že to nie som ja ten blbec, čo kritizuje, školstvo, ktoré nás nenechá kreatívne myslieť

 3. Vierka

  Ahoj Martin,
  veľmi inšpiratívna kniha… akurát sa učím na štátnice 🙂
  Poslala som ju aj svojim 16-ročným sestrám, nech sa inšpirujú, kým ešte môžu!
  Prajem pekný deň 🙂

 4. Lucia

  Velmi zaujimava kniha, doporucujem…citala som od Martina viac knih a clankov a mozem povedat, ze niektore myslienky su na zamyslenie 😉 Verim, ze dalsia kniha bude este lepsia a prinesie ludom novu energiu do vzdelavania 😉

 5. Jana

  Ahoj Martin,

  kniha, ktorú si napísal je super. Dáva konkrétne návody ako zmeniť svoje myslenie a zabehnuté spôsoby života, ktoré ma nikam neposunú. Je len na mne či to zmením a to si musím uvedomiť. Chcem využiť všetky návody, cvičenia, ktoré boli v knihe rozobraté. Mám veľa vecí, ktoré musím zmeniť ale krok po kroku, určením si cieľa, odstránením prekážok a vlastných presvedčení to určite dokážem a budem žiť vysnívaný život s mojou rodinou. Ďakujem

 6. Juliana

  Martin dakujem!
  Je úžasné, že sa konečne niekto ozval a rozhodol sa niečo urobiť s týmto systémom. Ukázať ostatným, že existujú aj iné možnosti a spôsoby vzdelávania. Poviem ti, ked čítam tvoje knihy, články, dostanem chuť učiť sa a použiť tvoje rady 🙂
  Tvoja tvorba mi dala dôvod na zamyslenie, predovšetkým táto posledná kniha.

 7. Soňa

  Do môjho života sa vošlo veľa vecí a veľa udalostí. Jednou z nich bol aj Martinov vzdelávací systém. Na strednej som bola prvé tri roky úspešná a potom ďalšie dva to šlo dolu vodou. Skúšky z účta a sloviny som urobila vďaka pamäťovým palácom. Strach zo školy, však nepominul. Teraz sa chystám dať vo februári prihlášku na výšku. Po e-knihách som sa zase odhodlala, že to skúsim. Neidem sa zamýšľať nad tým keby som bola, keby som mala. Ale tiež sa neidem zamýšľať nad stresom zo školy. Kamaráti mi vravia, že sa výšky báť nemusím, takže tomuto systému vzdelávania naplno verím a verím sebe. To znamená, že človek sa učí na realite, nie na praxi, a výška či už chceme alebo nie nás učí, lebo tam neide len o peniaze, ale aj o niečo viac.Bez školy, by sme boli hlúpi, aj keď niekedy ego a závisť hovorí niečo iné 🙂

 8. Rado

  Ahoj Martin.
  Mám za sebou už pár kníh ktoré sa zaoberajú myslením,a kde autori opisujú rôzne metódy myslenia a podobne.
  No tvoja kniha vyniká spomedzi všetkých svojou krásnou jednoduchosťou a detailami,ktoré sú najdôležitejšie pri všetkom čo človek robí.
  Si mladý a inteligentný chalan,držím palce aby si svojím pohľadom na svet uchvátil všetkých.Som presvedčený,že Tvoj vzdelávací kurz všetkých účastníkov “vystrelí” veľmi vysoko v osobnom aj pracovnom živote.
  S pozdravom
  Rado

 9. Gabriela

  Som 4 roky učiteľka na špeciálnej škole a trochu k tomu prispel aj Martin, keď ma pomocou myšlienkových máp v predštátnicovom období “učil sa učiť”. Keď som bola z množstva toho učenia zúfalá, presvedčil ma, že mozog nie je obmedzený vekom, ani kapacitou vedomostí… Jeho učenie je inšpiratívne, verím, že aj prevratné a jeho metódy používam aj dnes, v nedávno úspešne ukončenom rigoróznom konaní. Škola ma teraz, v mojom “mladom” veku 52 rokov však veľa naučila – iný systém som nepoznala…aj preto ma veľmi zaujala Martinova nová kniha “Ako sa učiť v 21. storočí”. Múdri a nedotknuteľní na vysokej škole nás vždy učili, že cesta štúdia nevedie “memorovaním” vedomostí, napriek tomu ich od nás vyžadovali /250 štátnicových otázok z 5 predmetov, všetky aspoň na jednu A4, vôbec nie je memorovaním…/ha/. Iné učili, iné žiadali…A nechcem si spomínať, koľko stresu, strachu a aj poníženia sme zažili na skúškach…Každý rozumný človek dnes vidí, že tadiaľ cesta nevedie…len ako prejsť na druhú…Bez diplomu by som svoju milovanú prácu učiteľky žiaľ robiť nemohla…Našich “špeciálnych” žiakov však už učíme inými metódami, ako sa učia na v klasickej ZŠ a trochu mi pripomínajú Martinove metódy v jeho novej knihe: koncentrácia na cieľ, učenie je zábavou, učíš sa, čo chceš vzhľadom na cieľ, keď nechceš, zabávaš sa, nememoruješ, odstrániš všetky rušivé vplyvy,…a to nechcem zľahčovať! Keby sa takto intenzívne s deťmi pracovalo na ZŠ, boli by géniami…Martin, ja chcem byť tým, čo som, chcem to však robiť 100x lepšie, aby mi nielen deti so špeciálnymi potrebami povedali, že nechcú prázdniny a že chcú chodiť do školy, lebo tam sa nenudia, ale aby aj intaktné deti zo školy prežívali v nej radosť, mali pocit dôležitosti, naplnenia, zažili kopec zábavy, ktorá je spojená s učením sa…Utópia? Chcela by som byť taký učiteľ, ktorého si vážia aj rodičia, aj deti, ktorý má výborné výsledky a ktorý má taký plat, aby sa nehanbil ísť mesiac, čo mesiac na svoj účet so strachom, či to bude dosť…Vieš, ako začať…iste sa pridám

 10. Aurélia

  Som vysokoskolsky pedagog.Ked som mala 15rokov,vratila sa moja rodina z patrocneho pobytu v Etiopii,v Afrike.
  Tam, v zaostalej krajine,chudobnej som sa ucila pre zivot a rozvijala som si kreativitu praktickymi ulohami.
  Vratili sme sa na Slovensko,do milovanej krajiny,ale pedagogovia urobili z nas,mam aj dvojicku,rebelov,lebo na vsetko sme sa pytali a nevedeli nas zaskatulkovat,lebo sme sa nedali.
  Davali nam stvorky z matematiky a dokazovali nam,ze mame nedostatky z rustiny,lebo tam sme sa ucili po anglicky,taliansky,amharsky,bulharsky,atd.
  Minister hovori,ze deti sa maju ucit len jeden jazyk a ja ako dieta som vedela za dva mesiace styri.
  Kazdy,kto nevie jazyky,tvrdi,ze sa nedaju naucit.
  Ja tvrdim to,co ty,ucitelia ucia a skusaju,deti sa ucia pre znamky a nevedia povedat jednu suvislu vetu.Su zablokovani ucitelkami,ktore im za kazdu chybu davaju o stupen horsiu znamku.
  Nemcinu a rustinu som sa ucila tu na Slovensku a za kazdu cbybu som mala zhorsenu znamku.
  Preto ti Martin fandim,citam s radostou tvoje knihy a tesim sa na dalsie.
  S uctou,
  Aurelia

 11. Miro

  Ahoj Martin.
  Dakujem ti za perfektne navody ako udrzat beh s casom a dobou ktora je a ktora este len pride. Skoda je ze ludia co kukaju len tv sa k tymto informaciam pravdepodobne nedostanu dalsich 40 rokov, co je velka skoda. Chvalim tvoju pracu a si inspiraciou pre velmi vela ludi.
  Teraz ohladom k neobmedzenim schopnostiam a povolaniam: Mam odmalicka jeden sen. Chcel by som vybudovat samoudrzatelne future mesto, v ktorom nebude ziadny hlad, choroby, bezdomovci, mafia, politici, nebude treba ziadne peniaze… Vsetci budu zit pre jeden zmysel… a to aby zili svoje sny. Ty budes v podstate jeden clanok v zdelavacom systeme, nakolko umoznujes ludom zacat pracovat na svojich snoch. Samozrejme ze bude treba zlomok ludi z celkoveho poctu obyvatelov, ktory budu musiet byt vysokointeligentny na riadenie najdolezitejsich funkcii mesta a samozrejme budu musiet byt experti v danych oblastiach. (Nie fico s bandou):-)
  Dobre na tom vsetkom je, ze cestu uz viem aspon ako sa stat financne nezavisly a robit pracu co ma bavi. Len to dosiahnut je druha vec. Tak v skratkosti o mojej vizi. Drzim palce a pokracuj dalej v tejto perfektnej praci. S pozdravom miro

 12. Marek

  K tejto knihe poviem len to, že je určite unikátom. Som neskutočne rád, že si to dokázal dostať na takýto level, kde robíš kurzy a pomáhaš ľuďom. Patrí ti moje najväčšie uznanie.
  Ako by vyzeral tvoj život, keby si sa mohol naučiť
  hocijakú schopnosť
  a mať hocijaké povolanie? —– Samozrejme že by som bol veľmi šťastný a spokojný pretože v tej otázke sa ukrýva predstava o absolútnej spokojnosti. Vždy som sa chcel stať astrofyzikom, lenže nikdy mi nešla matika, a v škole ma nedokázali nadchnúť, učili to príliš abstraktne, bez nadšenia. S tým som si spojil že jednoducho matike rozumieť nebudem , pretože nemám až tak dobrú logiku a ostatné schopnosti definujúce určitého matematika. Preto som postupom času prešiel na biológiu, no nikdy neprestanem obdivovať tú ľahkosť a eleganciu matematiky.

  Na akých veciach by si chcel/a pracovať? —- Keďže ma vždy zaujímal vesmír, určite by som sa ním zaoberal, a to buď ako astrofyzik alebo astrobiológ i keď toto povolanie (resp. štúdium tohto povolania) v Európe bude možné približne v roku 2030 .

 13. Pavol

  Už rok v kuse fungujem tak, že intenzívne sa učím a zároveň to hneď využívam v praxi a zdokonaľujem. Snažím sa nadobudnúť schopnosti, ktoré sú potrebné pre úspech a rozhodne, je to jeden z najlepších spôsobov. Neviem si predstaviť ako ďaleko by som sa dostal, keby som si uvedomoval všetky tieto veci a využíval to.

  Popri tom ešte študujem na vysokej škole a musím povedať, že z učiva školy som využil úplné minimum. Vlastne väčšinu, čo som sa naučil, som pomaly zabudol. Práve preto je užitočné to hneď aplikovať v praxi, no potrebné je aj vedieť čo sa mám učiť. Techniky ktoré predstavuje Martin sú na nezaplatenie.

 14. Bea

  Ľudstvo potrebuje zmenu vo vzdelávaní sa, a toto je malý, ale pri tom veľký začiatok. Teším sa a som veľmi rada, že žijem vo veku, kedy mám možnosť nie začať znova od začiatku, ale ísť dobrým a správnym začiatkom. Som zvedavá ako sa to celé vyvinie a koľko času to bude mať.

 15. Natália

  Veľmi zaujímavé video. Určite pre mnohých či už študentov alebo pracujúcich ľudí využiteľné. Dávnejšie som sa skúšala učiť pomocou myšlienkových máp a asi sa k tomu opäť vrátim. Dobrý spôsob ako motivovať ľudí k učeniu 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.